ساخت رزومه تصویری

رزومه

رزومه و انواع آن

 در مورد ساخت رزومه تصویری چه میدانید؟ تعریف رزومه را همه میدانیم همان اطلاعاتی مثل سوابق کاری و تحصیلی و مهارت های لازم در آن زمینه که کارفرما با مطالعه رزومه ، توانایی ما را برای استخدام ارزیابی می‌کند.

ولی آیا درباره انواع رزومه که مکتوب و تصویری هست و اینکه کدوم نوعش برای کار و تیپ شخصیتی ما مفیدتر هست و باعث تاثیر گذاری بیشتر روی کارفرما میشه هم میدونیم؟

پس این مقاله را از دست ندید!

ساخت رزومه تصویری

رزومه تصویری چیست؟

علاوه بر شکل رایج تر رزومه که شکل نوشتار آن است، ما باید با نوعی دیگر از رزومه که به صورت تصویری یا همان ویدیویی ساخته می‌شود، آشنا شویم.

رزومه تصویری در واقع ویدیویی است که کارجویان در زمان کوتاه حداکثر 90 ثانیه به معرفی خود و توانایی ها و سوابق شغلی و تحصیلی خود می پردازند و آن را برای کارفرما ارسال می‌کنند.

رزومه تصویری یا رزومه نوشتاری؟

به دلیل مشغله زیاد، کارفرمایان شاید فرصت نکنند تا تمام متن رزومه شما را به طور دقیق بخوانند. پس دیدن یک ویدیو تصویری از شما ، هم برای آنها جذابیت بیشتری دارد و هم اینکه با مهارت های گفتاری و روابط اجتماعی شما بیشتر آشنا می‌شوند و این خود یک امتیاز خوب در استخدام شماست.

 تهیه رزومه تصویری  اجباری برای کارجو نیست اما می‌تواند مکمل خوبی برای رزومه نوشتاری باشد یعنی نکات اضافی که در رزومه نوشتاری نتوانست بگنجاند یا بیان آن به صورت مکتوب دشوار بود، می‌تواند با مهارت های گفتاری خود آن را بیان کند و در واقع برای خود نوعی بازاریابی انجام دهد.

رزومه تصویری متناسب با شغل شما

موضوع مهم، موقعیت شغلی و حوزه‌ی کاری است که می خواهید در آن استخدام و مشغول به کار شوید. پس قبل از هر کاری با شناخت  حوزه کاری رسمی یا غیر رسمی یا هنری و خلاقانه بودن آن سناریویی ترتیب دهید.

به عنوان مثال در زمینه استخدام مهندسی شما باید قدرت حل مساله و روحیه گروهی کار کردن را برای کارفرما  با مهارت های گفتاری خود و یا حتی با زبان بدن  خود به نمایش بکشید .

اگر مهارت های گفتاری لازم را برای ساخت یک رزومه تصویری ندارید ما در ادامه نکات لازم برای ساخت یک رزومه تصویری خوب را شرح می دهیم.

رزومه تصویری

 

نکاتی که لازم است برای ساخت رزومه تصویری رعایت کنید!

  • لباس مناسب بپوشید:

مهم است که خود را کاملاً هوشمندانه جلوی دوربین نشان دهید ، زیرا کارفرمایان آینده شما می توانند شما را در محیط کار تجسم کنند.  بر اساس صنعت و فرهنگ شرکت ، به عنوان مصاحبه با آن رفتار کنید و فکر کنید که چ پوششی مناسب  آن محیط کاری است همچنین بهتر است حجاب را به طور کامل رعایت کنید.

  • مخاطبان خود را بشناسید:

ساخت ویدیو برای استخدام در یک شرکت عمرانی با بانک متفاوت است شما باید با توجه به حوزه کاری  و کارفرمایان خود مهارت ها و تجربه های خود را طوری نشان دهید که آنها را برای استخدام خود متقاعد کنید.

  • مختصر صحبت کنید:

در نظر داشته باشید 1 تا 2 دقیقه فرصت دارید هرآنچه برای معرفی خودتان لازم است بگویید زیرا بیش از آن برای کارفرما خسته کننده می‌شود و از توجه او کم می‌شود.

زبان بدن بسیار مهم است. سعی کنید ارتباط چشمی مناسبی با دوربین برقرار کرده و حالت مناسبی در تمام طول ویدیو داشته باشید. رزومه ویدیویی باید میزان حرفه‌ای بودن شما، اعتماد به نفس‌تان را  برای کارفرما برجسته کند.

  • به وضوح و کیفیت ویدیو نیز توجه کنید.

اگر در زمینه مهندسی عمران و معماری فعالیت دارید با توجه به نکات گفته شده رزومه خود را برای ما ارسال کنید تا به چشم هزاران کارفرما بیایید.

برای دوستانتان به اشتراک بگذارید و اگر تجربه و پیشنهاد و انتقادی دارید برا ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *