استخدام مهندس عمران در خارج از کشور

استخدام مهندس عمران در خارج از کشور

امروزه مهاجرت، امری رایج است. بسیاری از مهندسان عمران هم مانند دیگر افراد مهاجرت می کنند. در ادامه شرایط استخدام مهندس عمران در خارج از  کشور را بررسی می کنیم.

مهاجرت مهندس عمران

همانطور که گفته شد، مهندسان عمران زیادی برای مهاجرت شغلی به آمریکا، کانادا و اروپا اپلای می کنند. اما اپلای کردن در هر رشته شرایط خاصی دارد؛ در کنار اینکه یک سری موارد عمومی هم در این باره وجود دارد. در اینجا شرایط مهاجرت یک مهندس عمران را بررسی می کنیم.

کشور

کشور های زیادی هستند که به عنوان مهندس عمران میتوان برای مهاجرت به آنها فکر کرد. اما بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسان عمران، کشور هایی مثل کانادا، استرالیا، عمان، دانمارک و… هستند. لذا مهندس عمرانی که میخواهد در خارج از کشور استخدام شود، باید پس از تحقیقات جامع و مشورت با افراد مرتبط در زمینه مهاجرت و اپلای کاری و همچنین در نظر گرفتن شرایط خود و بررسی بازار کار مهندسی عمران در کشورهای مختلف، اقدام به انتخاب کشور برای مهاجرت و ارسال رزومه کند.

مهندس عمران

درآمد و امکانات رفاهی

فاکتور مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، درآمد و امکانات رفاهی است که مهندس عمران با کار کردن در یک کشور دیگر به دست می آورد. در صورتی که بازار کار مهندسی عمران در یک کشور خارجی خوب باشد، درآمد خوبی هم در انتظار مهندس عمران است. در صورتی که کشور مورد نظر از قوانین درست، زیر سازی های اقتصادی درست و چیزهایی از این قبیل برخوردار باشد، به احتمال زیاد یک مهندس عمران در آن کشور از امکانات رفاهی مناسب هم برخوردار می شود. بنابراین باید در این باره هم تحقیقات و مشورت زیادی انجام دهد. البته این فاکتور موردی است که هنگام انتخاب کشور هم باید به آن توجه زیادی کرد.

داشتن مهارت و رزومه

داشتن مهارت های لازم برای یک مهندس عمران و همچنین یک رزومه مناسب از مهم ترین فاکتورها برای مهاجرت کاری و استخدام مهندس عمران در خارج از کشور است. زیرا کارفرما به دنبال افرادی است که مهارت های خوبی در زمینه عمران داشته باشند و بتوانند به خوبی آن ها را در قالب یک رزومه قوی به نمایش بگذارند. اینگونه انتخاب مهندس عمران برای کارفرما آسان می شود. در ادامه بیشتر به بررسی این دو مورد می پردازیم.

استخدام مهندس عمران در خارج از کشور

مهارت های لازم برای استخدام مهندس عمران در خارج از کشور

برای استخدام شدن در خارج از کشور مهارت هایی به عنوان یک مهندس عمران نیاز است. داشتن بعضی از این مهارت ها واجب است و برخی از آن ها تاثیر زیادی در جلب توجه کارفرما ها دارد. در ادامه به بیان این مهارت ها میپردازیم.

زبان انگلیسی

از موارد مهم برای مهاجرت و استخدام مهندس عمران در خارج از کشور تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن یک مدرک معتبر زبان مانند آیلتس و کسب نمره مناسب در آزمون آن است. زیرا زبان انگلیسی زبانی بین المللی است و در اکثر کشور ها مقبول است و یک فرد مهاجرت کرده باید بتواند با مردم کشوری که به آن مهاجرت کرده حداقل ارتباط برقرار کند و زبان انگلیسی ساده ترین راه است. در گام دوم بهتر و یا واجب است که فرد زبان کشوری که به آن مهاجرت کرده را نیز یاد بگیرد و به آن تسلط داشته باشد.

برای آشنایی با مدرک و آزمون آیلتس اینجا کلیک کنید.

مهارت های مهندسی عمران

مهندس عمران باید مهارت هایی نظیر تسلط بر نرم افزار های عمرانی مربوط به شاخه شغلی خود، تسلط بر دروس مهندسی عمران، توانایی حل مسئله، محاسبات و برآورد و دیگر مهارت هایی که هر مهندس عمران برای استخدام شدن در شرکت خارجی به آن نیاز دارد را به خوبی بلد باشد. که تحقیقات جامع در این باره بسیار مهم و مورد نیاز است.

برای آشنایی با نرم افزارهای مهندسی اینجا کلیک کنید.

مهارت های اجتماعی

یک مهندس عمران در حالت عادی باید به راحتی با اجتماع ارتباط برقرار کند و توانایی انجام مذاکره و گفتگو، بستن قراردادهای عمرانی، توضیح دادن پروژه و …را به خوبی داشته باشد.اما این مهارت ها هنگامی که یک مهندس عمران در خارج از کشور استخدام می شود، اهمیت بیشتری پیدا میکند. زیرا او باید به عنوان یک فرد خارجی اعتمادات و نظرات را به خود جلب کند و چهره ای خوب از خود بر جای بگذارد؛ همچنین باید تلاش بیشتری کند تا با دیگر مهندسان آن کشور ارتباط کاری برقرار کند، لذا باید فردی بسیار اجتماعی باشد.

استخدام مهندس عمران در خارج از کشور

رزومه مناسب

داشتن رزومه ای کامل از مهارت ها و سوابق از مهم ترین مواردی است یک مهندس عمران برای استخدام در هر شرکتی باید داشته باشد. بخصوص در زمینه مهاجرت و استخدام در کشورهای دیگر، مهندس عمران باید توجه زیادی به رزومه خود کند. زیرا ممکن است رقبای زیادی داشته باشد؛ بنابراین باید بهترین توضیح از هر آنچه در زمینه مهندسی عمران انجام داده است ، داشته باشد تا نظرات صاحبان شرکت ها و کارفرماها را به خود جلب کند. او باید این نظرات را در قالب یک رزومه قوی اراِئه دهد.

برای اطلاع از نحوه نگارش رزومه ی مناسب اینجا کلیک کنید.

همچنین نحوه ارسال رزومه و در دسترس قرار دادن آن برای کارفرمایان هم مهم است. پلتفرم هایی وجود دارند که مهندسان عمران میتوانند رزومه کاری خود را در آنها قرار دهند تا کارفرماها آن ها را ببینند و مورد بررسی قرار دهند. برای مثال لینکدین یکی از بهترین پلتفرم ها در جهت کاریابی و در دسترس قرار دادن رزومه است. از خوبی های این پلتفرم این است که میتوان رزومه خود را برای شرکت های خارج از کشور قابل دسترس قرار داد تا بدین ترتیب در صورت واجد شرایط بودن برای یک شرکت، در آن پذیرفته شوید. میتوانید از طیق سایت یا اپلیکیشن لینکدین، رزومه خود را در آن قرار دهید.

استخدام مهندس عمران

کلام آخر

در صورتی که می خواهید به عنوان مهندس عمران به یک کشور دیگر مهاجرت کاری داشته باشید، پس از بررسی های فراوان می توانید کشور مورد نظر و مهارت هایی که نیاز دارید را پیدا کنید. اگر هم می خواهید رزومه ای مناسب داشته باشید، در عمران جاب میتوانید یاد بگیرید چگونه رزومه بسازید. همچنین عمران جاب قابلیت این را هم دارد که برای شما رزومه کاری مناسب بسازد. بنابراین می توانید روی آن حساب باز کنید. نظرات خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *