استخدام مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی

استخدام مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی

بسیاری از شرکت های مهندسی به دنبال استخدام مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی هستند زیرا اکثر کار ها با نرم افزار های عمرانی و در مواردی تحقیقات عمرانی است. در این مقاله به بررسی اهمیت زبان انگلیسی در رشته مهندسی عمران به عنوان یک مورد مهم برای استخدام مهندسان عمران در شرکت های عمرانی میپردازیم.

در این مقاله میخوانیم:

استخدام مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی

موارد موردنیاز برای استخدام مهندس عمران

در ابتدای کار و تکمیل رزومه باید موارد مهم و موردنیاز در زمینه استخدام شدن را مورد بررسی قرار داد که در اینجا به طور خلاصه آنها را ذکر میکنیم:

تحصیلات دانشگاهی

اولین مورد برای استخدام شدن یک مهندس عمران، رفتن به دانشگاه و داشتن حداقل مدرک لیسانس در زمینه مهندسی عمران است.

داشتن مهارت های لازم

داشتن مهارت هایی نظیر مدیریت پروژه، اجتماعی بودن و برقراری ارتباط قوی و مهارت تحلیل مسائل از مواردی است  بسیار واجب که هر مهندس عمرانی برای استخدام شدن به آن نیاز دارد.

تسلط به نرم افزار های عمرانی

نرم افزار های بسیاری در زمینه مهندسی عمران در شاخه های مختلف آن وجود دارد که یادگیری نرم افزار های مربوط به شاخه مورد نظر و تسلط به آنها از مهم ترین شرایط استخدام یک مهندس عمران در هر شاخه شغلی عمران میباشد.

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در زمینه نرم افزار های عمرانی به دست آورید، اینجا کلیک کنید. (در کلمه اینجا لینک داخلی به مقاله نرم افزار های مهندسی عمران داده شود.)

تسلط به زبان انگلیسی

از دیگر شرایط مهم در استخدام مهندسان عمران، تسلط به زبان انگلیسی است که در این مورد به توضیحات بیشتر میپردازیم.

استخدام مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی

دلایل اهمیت زبان انگلیسی در مهندسی عمران

همانطور که تا اینجا گفته شد، زبان انگلیسی اهمیت زیادی در مهندسی عمران دارد و هر مهندس عمران باید به زبان انگلیسی مسلط باشد؛ همچنین یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی در تمام رشته های مهندسی مانند مهندسی عمران مهم است. تسلط به زبان انگلیسی از همان ابتدای کار و دوران دانشجویی و کار آموزی تا زمان استخدام شدن در شرکت های مهندسی مهم است. در اینجا دلایل اهمیت زبان انگلیسی در مهندسی عمران را بیان میکنیم:

کتب دانشگاهی مهندسی عمران

همانطور که گفته شد از زمان ورود به دانشگاه زبان انگلیسی برای دانشجویان مهندسی عمران مهم است. بسیاری از کتاب های دروس دانشگاهی مهندسی عمران به زبان انگلیسی است. بسیاری از استادان دانشگاه هاT دانشجویان را ملزم به خواندن کتب زبان اصلی و انگلیسی میکنند. بعضی از آزمون ها و امتحانات به زبان انگلیسی طرح میشوند. همچنین تحقیقات و پروژه هایی که استادان به دانشجویان میدهند، به صورت تخصصی است و برای انجام پروژه ها لازم است تا دانشجویان مقالات انگلیسی زبان را مطالعه کنند. و میزان اهمیت زبان انگلیسی در دانشگاه با رفتن به مقاطع بالاتر بیشتر میشود.

 برای خواندن کتاب های زبان اصلی و مطالعات بیشتر در زمینه مهندسی عمران اینجا کلیک کنید.

استخدام مهندس عمران

نرم‌افزار های مهندسی عمران

اکثر نرم‌افزار های مهندسی عمران به زبان انگلیسی هستند. به این صورت که برای کار با بخش های مختلف و وارد کردن دستورات در این نرم افزار ها و حتی یادگیری آن ها به تسلط بر زبان انگلیسی نیاز است. زیرا تمامی بخش ها و دستورات و کلمات و محیط های این نرم افزار ها به زبان انگلیسی طراحی شده اند.

به روزرسانی اطلاعات

علم همواره در حال پیشرفت است و علم مهندسی عمران هم مانند شاخه های دیگر علم، روز به روز پیشرفت میکند. همواره مقاله های جدیدی در رابطه با علم مهندسی عمران منتشر میشود، روش های جدیدی در رابطه با بخش های مختلف مهندسی عمران پیدا و بررسی میشود.

برای اطلاع از این پیشرفت ها و روش های جدید لازم است تا همواره مقالات جدید و کتابهای جدید را خواند و یا مطالبی را از سایت های تخصصی عمران دنبال کرد. از آنجایی که این مقالات و کتب و بسیاری از سایت های تخصصی برای سهولت دسترسی عموم مهندسان عمران در سراسر دنیا به زبان انگلیسی نوشته و طراحی میشوند؛ برای به روزرسانی اطلاعات در زمینه مهندسی عمران، تسلط به زبان انگلیسی مهم است.

مهاجرت

مهندسی عمران در بیشتر کشور های اروپایی و آمریکا و … رشته ای پر درآمد  است و میتوان برای کار به عنوان مهندس عمران به این کشور ها مهاجرت کرد. اما از آنجایی که زبان انگلیسی زبانی است که مورد تایید اکثر کشور هاست و مهاجران باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند، اگر کسی بخواهد به عنوان مهندس عمران مهاجرت کند، تسلط به زبان انگلیسی از شرایط بسیار مهم و حتی بعضا واجب برای مهاجرت است.

استخدام مهندس عمران

بسیاری از شرکت های مهندسی به دنبال استخدام مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی هستند. زیرا اکثر کار ها با نرم افزار های عمرانی و در مواردی تحقیقات عمرانی است و باز هم تسلط به زبان انگلیسی از شروط مهم برای بسیاری از شرکت های مهندسی است. همچنین شرکت ها به دنبال مهندسان عمران دارای آگاهی از اطلاعات به روز در زمینه عمران هستند که این مورد نیز همانطور که گفته شد، نیازمند تسلط به زبان انگلیسی است.

استخدام مهندس عمران

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا دلایل اینکه اکثر شرکت ها به دنبال استخدام مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی هستند را بیان کنیم. امیدواریم برای شما مفید باشد.

اگر شما هم مهندس عمران مسلط به زبان انگلیسی هستید و به دنبال استخدام در شرکت های عمرانی، رزومه خود را در سایت عمران جاب قرار دهید. برای ارسال رزومه اینجا کلیلک کنید. (کلمه اینجا لینک داخلی به صفحه ارسال رزومه به عمران جاب میباشد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *