استخدام مهندس عمران سازه

استخدام مهندس عمران سازه

استخدام مهندس عمران سازه، یکی از مهمترین نیازهای هر شرکت عمرانی برای تمام پروژه های ساخت و ساز، بازسازی، بهسازی و… می باشد چرا که مسئولیت هرگونه خرابی و خسارت جانی و مالی پس از پایان کار و یا در هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله متوجه مهندس طراح سازه است.

برای استخدام مهندس عمران سازه چه مهارت هایی لازم است؟ روش های کسب درآمد از طراحی سازه؟ پروانه نظام مهندسی در مهندسی عمران سازه و میزان درآمد مهندس سازه؟

در ابتدای کار هر مهندس عمران سازه ای این سوالات برایش پیش آمده، احتمالا این مقاله بتواند در روشن شدن این مسیر به شما کمک کند.

مهارت های مورد نیاز برای استخدام مهندس عمران سازه

مهندسی عمران سازه، رشته ای است که پیوسته  باید دانش خود را در آن به روز کنیم. دانش نرم افزارهایی مانند SAFE & ETABS و تسلط بر بندهای آیین نامه مقررات ملی ساختمان و استاندارد 2800 از بدیهی ترین مهارت های مورد نیاز هر مهندس عمران طراح سازه می باشد.

برای حرفه‌ ای شدن در این شغل، بهتر است نرم‌ افزارهای دیگری مانند SAP، Tekla Structures، Revit و … نیز تسلط یابید تا بتوانید با تفسیر بندها و ضوابط آیین نامه، سازه ای کارآمد را مطلوب خواسته کارفرما طراحی کنید.

از دیگر مهارت هایی که برای ورود به این حرفه می توان نام برد:

توجه خوب به جزئیات و تحلیل دقیق، مهارت کار گروهی و مستقل، دانش ریاضی، مدیریت پروژه، تحویل پروژه در وقت و زمان دقیق خود

کسب درآمد از مهندسی عمران سازه

بعد از بدست آوردن مهارت های گفته شده، وقت درآمدزایی در این رشته میرسد.

اگر در ابتدای مسیر طراحی سازه هستید، کارآموزی شاید گزینه مناسبی برای شما باشد، تا با کار کردن در کنار مهندسین حرفه ای و استفاده از تجربیات آنها، رزومه ای قوی برای خود بسازید.

روش های مختلفی برای کسب درآمد در طراحی سازه وجود دارد:

1. استخدام در شرکت های مشاور طراحی سازه: یکی از راه های معمول برای کسب درآمد از مهندسی عمران طراح سازه استخدام در شرکت های مشاور و دریافت حقوق ثابت است.

برای استخدام مهندس عمران سازه در شرکت های ساختمانی، بهتر است؛ در جلسه مصاحبه اطلاعات کافی از شرکت و نیاز های شرکت، رزومه مختصری از پروژه هایی که انجام داده اید، حتی پروژه های دانشگاهی برای کارفرما ارائه کنید.

2. انجام پروژه های طراحی سازه به صورت فریلنسری:  بعد از بدست آوردن تجربه و مهارت لازم، می توانید اعتماد کارفرما را  با ارائه نمونه کار های خود بدست آورید و پروژه ها را به صورت شخصی یا همان فریلنسری انجام دهید تا درآمد مطلوب خود را داشته باشند.

برای ثبت رزومه خود در عمران جاب و بدست آوردن موقعیت شغلی مورد نظرتان اینجا کلیک کنید.

کسب پروانه نظام مهندسی در طراحی سازه

برای اینکه یک طراح سازه شوید، الزامی به دادن آزمون نظام مهندسی نیست. اما بعد از گذشت سه سال از  مقطع کارشناسی می‌توانید با شرکت در آزمون نظام مهندسی و دریافت پروانه اشتغال به کار، اعتبار، موقعیت های شغلی و  همچنین درآمد خود را در مهندسی عمران طراحی سازه افزایش دهید.

برای دریافت جزوات آمادگی آزمون محاسبات نظام مهندسی اینجا کلیک کنید.

درآمد مهندسی عمران طراح سازه

میزان درآمد هر مهندس طراح سازه ای به میزان توانایی و حرفه ای بودن او و شرکتی که در آن مشغول به کار است، بستگی دارد.

همچنین با انجام پروژه ها صورت فریلنسری  می‌تواند درآمد خوبی برای خود بدست آورد.

از مزایای مهندسی عمران سازه، ثابت نبودن درآمد آن است؛ که این خود انگیزه هر مهندسی برای کسب مهارت بیشتر و انجام پروژه ها به صورت مطلوب می‌باشد. این درآمد در حوزه مهندسی سازه می تواند در حدود ۴ تا ۲۰ میلیون و بیشتر از آن باشد.

در عمران جاب می توانید به استخدام شرکت ها ساختمانی دربیایید ،همچنین پروژه های متعددی بگیرید و دیده شوید.

خوشحال می شویم نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *