استخدام رشته عمران در سپاه

استخدام رشته عمران در سپاه

در مقاله استخدام رشته عمران در سپاه موارد و شرایط ورود به سپاه به عنوان مهندس عمران را بررسی میکنیم. پس اگر شما هم قصد خدمت یا کار در سپاه را به عنوان یک مهندس عمران دارید، با ما همراه باشید.

چگونه یک مهندس عمران در سپاه استخدام شود؟

سال های زیادی است که جذب نیرو در سپاه از طریق سیستم عضویابی صورت می گیرد و چون سیستم عمومی برای عضوگیری ندارد، علاقه مندان در هر منطقه ای و با مهارت های مختلف می توانند به سپاه منطقه خود مراجعه کرده و اطلاعات مربوطه از جمله ناحیه و شهرستان خود را به عضویاب ها بیان کنند تا آن ها پس از انجام شناسایی ها و تایید صلاحیت، اقدامات لازم را برای جذب آن افراد انجام دهند. در این بین مهندسان عمران هم از افرادی هستند که سپاه اغلب اوقات جذب میکند؛ بنابراین می توانند با انجام کارهای گفته شده در لیست، خود را در لیست عضویاب ها قرار دهند.

شرایط استخدام رشته عمران در سپاه چیست؟

سپاه به صورت سالانه شرایطی را برای استخدام شدن افراد تحصیل کرده بیان می کند. همچنین افرادی را که در رشته های مختلف نیاز دارد را هم اعلام میکند. لذا مهندسان عمرانی که قصد استخدام شدن در سپاه دارند، باید شرایط و افرادی را که سپاه سالانه اعلام میکند، بررسی کنند تا در صورتی که سپاه در حال جذب مهندسان عمران بود و در صورت داشتن شرایط، برای ثبت نام اقدام کنند.

استخدام رشته عمران در سپاه

شرایط عمومی استخدام رشته عمران در سپاه

این گونه شرایط نه تنها برای مهندسان عمران بلکه برای همه کسانی است که میخواهند در سپاه استخدام شوند:

  • اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
  • اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه
  • عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروه ها و سازمان های سیاسی
  • نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه ها و سازمان های غیر اسلامی، التقاطی، الحادی و غیر قانونی
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
  • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز
  • داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه

شرایطی که در بالا ذکر شد شامل نکاتی هم هست که علاوه بر رعایت شرایط باید این نکات را نیز برای استخدام رشته عمران در سپاه در نظر گرفت:

  • استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران است.
  •  برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی شرایط استخدام سپاه پاسداران، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌ هستند.
  •  استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تایید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره ‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته ‌های گزینش تفویض نماید.

مهندس عمران

شرایط ویژه کارمندان استخدام رشته عمران در سپاه

این شرایط ویژه کسانی است که می خواهند به عنوان کارمند در سپاه عضو شوند که این افراد، مهندسان عمران را نیز شامل می شود. بر اساس این شرایط، افراد یا با توجه به مهارت و تخصص خود وارد سپاه میشوند یا بر اساس مدرک تحصیلی خود که حداقل آن برای یک مهندس عمران لیسانس است.

برای اطلاع بیشتر از شرایط استخدام در سپاه اینجا کلیک کنید.

قرارگاه خاتم الانبیا و استخدام رشته عمران در سپاه

قرارگاه خاتم الانبیا یکی از نهادهای محبوب و پر متقاضی جهت استخدام در سپاه است و در سال های اخیر هم در قسمت های مختلف افراد با عناوین شغلی گوناگون را استخدام کرده است که این افراد شامل مهندسان عمران هم می شوند. این قرارگاه حتی افراد تحصیل کرده را هم که میخواهند به خدمت سربازی بروند برای فعالیت در پروژه ها و کارگاه ها جذب میکند. از این رو برای مهندسان عمران سرباز گزینه مناسبی است. همچنین کار در این کارگاه ها رزومه شما را تقویت میکند.

از گروه های اصلی این قرارگاه، میتوان به هلدینگ راه و شهرسازی قرب کربلا، گروه تخصصی هلدینگ نیرو و… اشاره کرد. همچنین از موسسات وابسته به این قرارگاه میتوان به موسسه عمران صنعت، موسسه عمران ساحل، موسسه راه سازه و… اشاره کرد. در اکثر این گروه ها و شرکت ها، کار های عمرانی و ساخت و ساز انجام میشود و پذیرش مهندس عمران بسیار واجب است.

در صورتی که یک مهندس عمران بخواهد در دوران خدمتش در قرارگاه خاتم الانبیا کار کند بسیجی هم باشد، با ارسال مدارک میتواند شانس خود را امتحان کند.

تذکر: تکمیل فرم ثبت نام هیچگونه تعهدی برای پذیرش سربازی در قرارگاه ایجاد نمی کند.

– به پذیرفتگان نهایی، تا یک ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

– پذیرفته شدگان قطعی موظفند در مهلت مقرر مدارک مورد نیاز را به آدرسی که اعلام می گردد تحویل نمایند.

برای اطلاعات بیشتر درباره قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اینجا کلیک کنید.

استخدام رشته عمران در سپاه

سخن آخر

اگر شما هم یک مهندس عمران علاقه مند به کار در سپاه هستید، میتوانیدبا مراجعه به سپاه محل زندگی خود، نام خود را در لیست افراد مایل به خدمت قرار دهید. همچنین برای ساخت یک رزومه خوب اینجا کلیک کنید. نظرات خود را با به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *