نمونه رزومه کاری مهندس عمران

نمونه رزومه کاری مهندس عمران

دیدن نمونه رزومه کاری مهندس عمران و شناخت و نحوه نوشتن قسمت های مختلف آن، از موارد مهمی است که یک مهندس عمران باید بداند. به همین جهت در این مقاله به نکاتی که در نمونه رزومه کاری مهندس عمران وجود دارد می پردازیم.

نمونه رزومه کاری مهندس عمران باید چگونه باشد؟

نکات و موارد زیادی در رزومه های کاری مهندسان عمران حرفه ای وجود دارد که با کمی دقت در بخش های مختلف این رزومه ها، می توان نکات را پیدا کرد و هر مهندس عمران می تواند از این نکات و موارد در رزومه کاری خود استفاده کند. در این بخش، به توضیح نحوه نوشتن رزومه کاری مهندس عمران و نکات آن می پردازیم.

همچنین برای اطلاع از نحوه نوشتن یک رزومه حرفه ای در زمینه مهندسی عمران اینجا کلیک کنید.

بخش های مختلف رزومه

در ابتدا باید بدانیم به طور کلی رزومه چه کاربردی برای مهندس عمران دارد و در آن چه چیز هایی نوشته می شود. رزومه ها بخش های مختلفی دارند و در هر بخش، قسمتی از اطلاعات فرد نوشته می شود. یک مهندس عمران که می خواهد یک رزومه کاری بنویسد، باید با توجه به بررسی یک نمونه رزومه کاری مهندس عمران حرفه ای متوجه شود که در این قسمت ها چه چیزی نوشته می شود و ترتیب قسمت ها به چه گونه ای است.

این بخش ها عبارت اند از:

 • مشخصات فردی
 • سوابق تحصیلی
 • علایق
 • افتخارات
 • مهارت ها و توانمندی ها
 • سوابق شغلی

در هر کدام از این بخش ها، مهندس عمران باید با توجه به مهارت ها، سوابق و دیگر اطلاعات خود چیز هایی بنویسد.

نمونه رزومه کاری مهندس عمران
نمونه رزومه کاری مهندس عمران از سایت ای استخدام

نکاتی برای رزومه بهتر

 • توصیف شخصی : توصیف شخصی خلاصه ای از رزومه است که در آن به به عنوان یک مهندس عمران باید شرح کوتاهی از فعالیت خود در حوزه مهندسی عمران و توضیحاتی راجع به ویژگی های شخصی خود بدهید. اگر بخش توصیف شخصی خوب باشد، کارفرما های شرکت های عمرانی راحت تر با مهندس عمران آشنا می شوند و سبک و اصول کار او دستشان میاید. در این توصیف شخصی باید از افعال قوی و بیان تجربیات حرفه ای به صورت خلاصه استفاده شود.
 • سابقه کاری حرفه ای: در بخش سابقه کاری مهندس عمران فقط نشان نمیدهد که در حرفه مهندسی عمران چه سوابقی داشته است؛ بلکه باید طوری سوابق و تجربیات خود را در حوزه مهندسی عمران بنویسد که رشد او را در زمینه ساخت و ساز نمایش دهد. همچنین یک مهندس عمران باید در صورت داشتن تجربیات خلاقانه در طی پروژه های گوناگون، آن ها را در رزومه خود بیاورد.
 • سوابق تحصیلی: همانطور که در مقاله های قبلی به آن اشاره شد، حداقل مدرک برای کار در حوزه مهندسی عمران لیسانس است. اما میتوان از مقطع دبیرستان در سوابق تحصیلی نوشت. همچنین در صورت داشتن گواهینامه های حرفه یا گذراندن کارآموزی در یک شرکت عمرانی، باید آنها هم در رزومه ذکر شوند.
 • متن به اندازه: با نگاه به یک نمونه رزومه کاری مهندس عمران می توان دریافت که بهترین مقدار یک رزومه، یک صفحه است و یا در صورت توصیفات و تجربیات بیشتر، می توان آن را در دو صفحه ارائه کرد.
 • مهارت ها: بخش مهارت ها هم از بخش های مهم دیگر است که در مقاله های قبلی به آن اشاره های فراوانی شد. در بخش مهارت ها، دو نوع مهارت های نرم و سخت مربوط به مهندسی عمران که یک مهندس عمران دارد، باید نوشته شود. نوشتن این مهارت ها از بخش های مهم رزومه کاری مهندسی عمران است؛ زیرا با این کار کارفرما از مهارت های مهندس عمران آگاه میشود و فردی با مهارت های مرتبط با شرکت خود را انتخاب میکند.

برای اطلاعات بیشتر از مهارت های نرم و سخت مهندسی عمران اینجا کلیک کنید.

 • از نرم افزار ها غافل نشوید: تسلط بر نرم افزار های مهندسی عمران به عنوان بخشی از مهارت ها بسیار مهم است. یک مهندس عمران باید از نرم افزار های عمرانی آگاهی داشته باشد و آن هایی که مربوط به رشته اوست و بر آن ها مسلط است را در رزومه خود به عنوان بخشی از مهارت ها ثبت کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار های مهندسی عمران اینجا کلیک کنید.

 • ترتیب نوشتن: در رزومه ترتیب خاصی وجود ندارد و یک مهندس عمران می تواند به صورت دلخواه آن را تنظیم کند. ام بهتر است در ابتدا توصیف شخصی نوشته شود و سپس سوابق شغلی و بعد هم به ترتیب سوابق تحصیلی، گواهینامه ها و دوره ها نوشته شود. همچنین باید جایی برای قرار دادن عکس و اطلاعات تماس در نظر گرفته شود. زیرا این قسمت هم به اندازه قسمت های دیگر مهم است. این پروفایل اطلاعات باید به خوبی در دید کارفرما های شرکت های مهندسی عمران قرار گیرد.

برای اطلاع بیشتر از نکات بیشتر در رزومه نویسی اینجا کلیک کنید.

نمونه رزومه کاری مهندس عمران از سایت سی وی رزومه

کلام آخر

مراجعه به یک نمونه رزومه کاری مهندس عمران برای داشتن یک رزومه عمرانی حرفه بسیار مهم است. در نمونه رزومه کاری مهندس عمران حرفه ای نکات بسیار زیادی وجود دارد و شما باید نمونه های زیادی ببینید تا به این نکات پی ببرید. ما در اینجا تنها به ارائه کلی این نکات پرداختیم و شما مهندس عمران عزیز برای حرفه ای شدن باید خودتان هم به چند نمونه رزومه کاری مهندس عمران مراجعه کنید و نکاتی را خودتان متوجه شوید تا رزومه بهتر و حرفه ای تری داشته باشید. همچنین تصاویری از چند نمونه رزومه کاری مهندس عمران برایتان قرار داده ایم تا با بررسی آن ها به این نکات پی ببرید. نظرات خود را درباره این مقاله بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *