مزایای رزومه تصویری نسبت به رزومه نوشتاری

مزایای رزومه تصویری نسبت به رزومه نوشتاری

به نظرتان مزایای رزومه تصویری نسبت به رزومه نوشتاری چیست؟ همانطور که می‌بینیم طی چند دهه اخیر هر صنعتی متحول شده و بازار کار و نحوه کاریابی نیز به نسبت گذشته بسیار دچار تغییر و تحول شده است. امروزه شما برای استخدام و ارائه توانایی هایتان به کارفرما باید یک رزومه تهیه کنید و در آن رزومه مشخصات و مهارت هایتان را شرح دهید . امروزه افراد علاوه بر رزومه نوشتاری از رزومه تصویری نیز برای استخدام استفاده میکنند با این کار زمانی که کارفرما ویدیو شما را میبیند یک دید کلی نسبت به شما به دست می آورد و به نوعی یک مصاحبه کوچک از شما نیز دریافت میکند. شما میتوانید به رزومه نوشتاری‌تان یک ویدیو اضافه کنید و با رعایت نکات مهم برای ساخت یک رزومه تصویری اثر بیشتری بر روی کارفرما بگذارید.

شاید برایتان هنوز سوال باشد که چرا باید رزومه تصویری بسازیم؟ ویدیو چه تاثیری در رزومه و بر روی کافرما دارد؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ میدهیم.

  • چرا باید یک رزومه تصویری بسازیم؟
  • مزایای رزومه تصویری نسبت به رزومه نوشتاری چیست؟

چرا باید یک رزومه تصویری بسازیم؟

براساس یک اینفوگرافیک درباره قدرت ارتباط  بصری، مردم 10% مطالبی که شنیده اند، 20% آنچه که خوانده اند و 80% انچه که دیده اند یا انجام داده اند را به خاطر می آورند پس شما با ارائه ویدیویی که ساخته اید ، نه تنها رزومه کاری خود را به انها ارائه می دهید بلکه اثری ماندگار از توانایی هایتان را بر روی کافرما به جای میگذارید. این اثر را در زمان مصاحبه حضوری می بینید زیرا تا کارفرما شما را می بیند ویدیو شما در ذهنش نقش می بندد و شما را به خاطر خواهند آورد.

شما با رزومه تصویریتان میتوانید در بازار کار ایستادگی و دیگر کارجویان رقابت کنید. تصاویر و ویدیو های سرعت پردازش بیشتری نسبت به متون دارند پس هنگامی که کارفرما ویدیو شما را میبیند سریع پیام شما را دریافت میکند .

مزایای رزومه تصویری نسبت به رزومه نوشتاری

 

مزایای رزومه تصویری نسبت به رزومه نوشتاری چیست؟

  • شخصیت خودتان را نشان می دهید

شما در ویدیوتان این تمکان را دارید که با روشی صمیمی تر و قابل ملموس تر نشان دهید چه کسی هستید . برای ارتباط با کارفرما میتوانید از لبخند، زبان بدنو … استفاده کنید. میتوانید درباره شو و اشتیاق خود برای آن شغل صحبت کنید و به انها احساس مطلوبی بدهید برای اینکه شما را استخدام کنند.

  • به سوالاتی که کارفرما میخواهد بپرسد پاسخ می دهید.

در رزومه نوشتاری آنچه شما به دست اورده اید و تجربه کردید را لیست میکنید اما مهارت هایی که آموختید را به خوبی ارائه نمی دهد. در ویدیو شما می توانید مهارت های مربوط به کار را بهتر نشان دهید و خودتان را فردی بسیار ماهر و حاذق جلوه کنید.

رزومه تصویری

 

  • تصویر مناسبی از خودتان در ذهن کارفرما ثبت می کنید.

شما در ویدیوتان با نشان دادن خودتان و شخصیتتان تصور مناسبی ایجاد میکنید و این تصور اولیه برای استخدام بسیار مهم است. شما در ویدیو بهترین حالت ممکن را در اختیار کارفرما میگذارید و اگر از هر کدام از ویدیو های بط شده تان راضی نبودید میتوانید دوباره یک ویدیو جدید ضبط کنید.

  • تسلط و کنترل بیشتری دارید

در رزومه تصویری شما میتوانید نحوه برخورد و پاسخگویی با کارفرما را کنترل کنید . به عنوان مثال شما نمیدانید کارفرما چگونه رزومه شما را میخواند و این اغلب اوقات به روحیه آنها بستگی دارد پس شما با ارائه خودتان و توانایی هایتان در ویدیو با استفاده از لحن و زبان بدن و…  رزومه تان را به بهترین نحو ارائه میدهید.

  • تمایل به یادگیری تان را نشان دهید

شما می توانید علاقه و تمایل تان را در کسب دانش و یادگیری فن های جدید و نوظهور نشان دهید .

  • مطمئن می شوید که کارفرما رزومه تان را دیده است.

کارفرما اگر بخواهد رزومه شما را ببیند و یا استخدام تان کند ، باید ویدیو شما را مشاهده کند و نمی تواند وانمود کند که آن را تماشا کرده اند یا یک قسمتی از رزومه را نخوانده اند. پس رزومه تصویری به شما این امکان را می دهد بدون توجه به محدودیت های رزومه نوشتاری، توجه کارفرما را به خود ومهارت هایان معطوف کنید.

رزومه تصویری

پس همانطور که متوجه شدید با رزومه تصویری خیلی از محدودیت هایی که در رزومه نوشتاری دارید برطرف می شود و می توانید خودتان و مهارت و تانایی هایتان را به بهترین نحوه به کارفرما نشان دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *